• Ar
  • En
ساعت

جمعه, 28 دی 1397


زندگينامه شهيد مصطفي (كيومرث) شريف پور

دانشجوي رشته پزشكي

ان الله اشتري من لمؤمنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقتلون و يقتلون و هذا عليه حقاً

 

(خدا جان و مال اهل ايمان را به بهاي بهشت خريداري كرده آنها در راه خدا جهاد مي‌كنند كه دشمنان دين را بقتل رسانند و يا خود كشته شوند اين وعده قطعي است بر خدا).

شهيد كيومرث (مصطفي) شريف پور در سال 1340 در شهر ماهشهر ديده به جهان گشود از همان دوران كودكي نور ايمان و عشق به محرومين و مستضعفين در قلبش شعله ور بود بطوريكه اگر كودكي در سرما لباس گرم در تن نداشت برايش اشك مي‌ريخت. او همواره در محيط زندگي خود رنجها و مشقتهاي مردم محروم و مستضعف جامعه اش را كه با آن درگير بودند بخوبي حس مي‌كرد و سعي فراوان داشت در هر مقطعي كه مي‌تواند آن رسالت سنگيني را كه بر دوش خويش احساس مي‌كرد به جامة عمل درآورد و بهمين دليل با علاقه و پشتكار فراوان به تحصيلاتش ادامه مي‌داد بطوريكه همواره از شاگردان ممتاز شناخته مي‌شد با شروع انقلاب شكوهمند مردم مسلمان كشورمان او نيز گام به گام با امت شهيدپرور در همه راهپيمايي ها و تظاهرات شركت مي‌جست و از هر گونه كمكي در جهت مبارزه با رژيم ستم شاهي كوتاهي نمي‌كرد پس از پيروزي انقلاب اسلامي در چهلمين روز شهادت پدرش به خدمت مقدس سربازي رفت او با وجوديكه در قسمت سياسي- عقيدتي مركز توپخانه اصفهان فعاليت زيادي داشت و علي رغم اصرار فرماندهان مبني بر ماندن وي در مركز، به سوي جبهه ها شتافت و در عمليات آزادسازي خرمشهر (بيت المقدس) حضور فعال داشت و پس از پايان خدمت سربازي هيچگاه اين احساس را در خود نمي‌ديد كه ديگر وظيفه اش را انجام داده، او همواره در فكر جبهه ها بود و در هر فرصتي كه پيش مي‌آمد در جبهه ها حضور مي‌يافت. شهيد در سال 1361 موفق گشت به يكي از اهداف بزرگ خود كه مي‌توانست به وسيلة آن به محرومين و مستضعفين خدمت نمايد دست يابد و در رشتة پزشكي دانشگاه شهيد چمران اهواز پذيرفته شد.

در سال 1365 با كاروان لبيك يا امام به جبهه ها رفت و پس از چندي به دانشگاه برگشت تا خودش را دوباره براي آخرين آزمايش در درگاه خداوند مهيا سازد. مي‌دانست شرط قبولي اعمالش در درگاه احديت خودسازي و اخلاص است و چه خوب به اين دو حقيقت دست يافته بود او كه از اوان جواني در تهذيب نفس خويش كوشا بود و سعي فراوان داشت كه تمام حركت و سكناتش براي خدا باشد، او كه از هر گونه اسراف و تبذير و تجمل‌پرستي و خودباختگي بيزاري مي‌جست و سادگي و ساده زيستن را دوست مي‌داشت، او كه به تمام علائق و مظاهر مادي پشت پا زد و او كه به خداوند توكل مي‌نمود و راه رسيدن به معشوق را در سنگر جستجو مي‌كرد.  با تلاوت قرآن مانوس بود و خدايا تو خود مي‌داني كه هيچگاه ريا و دورنگي را دوست نمي‌داشت اعمال و عبادات عارفانه اش را در خفا انجام مي‌داد كه مبادا اجر و پاداشش در هاله‌اي از ريا ضايع گردد.

پس از اين تهذيب نفس بود كه بار ديگر خودش را به خداوند خيلي نزديك مي‌ديد و عشق الهي در دلش شعله‌ور گرديد و ديگر خواهان اين جدائي نبود لذا با وجوديكه مي‌توانست بعنوان يك پزشك به مداواي رزمندگان مشغول باشد از آنجائيكه ديگر حجابها را كنار گذاشته بود بصف رزمندگان شتافت و سرانجام در عمليات كربلاي 5 بر اثر بمباران شيميائي مجروح گرديد و پس از چندي به لقاءا پيوست. آري شهيد مصطفي شريف پور، شهيدي شاهد بود چرا كه پدرش قبل از او بشهادت نائل گرديده بود. 

هر دلي كز عشق رويت دلبرا ديوانه شد                     در بر شمع جمالت جان او پروانه شد

 

 V5.1.0.0